Manuel Terapi Nedir?

Manuel Terapi ilaçsız, makinesiz ya da yardımcı materyal kullanmaksızın sadece eller kullanılarak yapılan fizik tedavi yöntemlerinden biridir. Manuel terapi, farklı rahatsızlıklar sonucunda kişilerde görülen kas spazmı, kas gerginliği ve eklem fonksiyonları nedeniyle oluşan ağrı ve sızıları azaltmak için, bölgedeki eklemleri manipüle etmek ve kas dokusunda baskı yapmak için sadece eller kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Manuel terapi kimler tarafından uygulanabilir?

Manuel terapinin fayda sağlayabilmesi için tedaviyi uygulayacak fizyoterapistin, manuel terapi konusunda eğitim ve tecrübesinin olması gerekmektedir. Aksi takdirde tedavinin istenilen sonuç vermeyeceği geçmiş tecrübeler ile sabittir.

Manuel terapinin herhangi bir yan etkisi mevcut mudur?

Manuel terapinin herhangi bir yan etkisi mevcut değildir. Manuel terapi eğitimli ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığı ve uygulandığı takdirde, faydalı sonuçlar alınabilen, sonuçları ispatlanmış bir fizyoterapi tedavisidir.

Kapaklı manuel terapi merkezinde manuel terapi seansları ne kadar sürmektedir?

Kapaklı manuel terapi merkezimizde, hastanın mevcut şikayeti incelenip, rahatsızlığa sebep veren problemin tetkiki ardından, her bir seans için tedavi ortalama 15 dakika ile 45 dakika arasında değişebilmektedir.