Kapaklı Pediatrik Rehabilitasyon Merkezi

Kapaklı pediatrik rehabilitasyon ve pediatrik fizyoterapi merkezi olarak, siz değerli kişilere konusunda uzman ve 15 yılı aşkın deneyimli fizyoterapistler eşliğinde hizmet vermekteyiz.​

Pediatrik rehabilitasyon nedir?

Kapaklı pediatrik rehabilitasyon ve pediatrik fizik tedavi merkezi olarak, bebek ve çocuklar için, pediatrik fizyoterapi tedavileri sunmaktayız. Bebek ve çocuklarda, fizyoterapi kaynaklı çözüme ulaştırılabilecek bir çok konuda, pediatrik rehabilitasyon hizmeti sunmaktayız.

Pediatrik rehabilitasyonun genel amacı nedir ve çocuklar üzerindeki etkileri nelerdir?

Pediatrik rehabilitasyon bebek ve çocuklara uygulanan bir fizyoterapi tedavisidir. Ancak fizyoterapi tedavisine ihtiyaç duymayan, herhangi bir kısıt ve engeli olmayan çocuklarda da ağrı azaltma, gerginlik yatıştırma, sinir problemleri vb bir çok konuda tedavi edici etkiye sahiptir.

Bunun haricinde, doğum esnasında, doğumdan sonra yada büyüme sürecinde ortaya çıkabilen, çocuğun fiziksel ve mental gelişimini olumsuz etkileyen rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Kapaklı pediatrik rehabilitasyon merkezi olarak, hastalarımıza kusursuz ve hasta memnuniyeti garantili tedaviler sunmaktayız.

Kapaklı pediatrik rehabilitasyon merkezinde, hangi rahatsızlıkların tedavileri yapılmaktadır?

Kapaklı pediatrik rehabilitasyon merkezinde, serebral palsi tedavisi, omurilik yaralanmaları sonrasında oluşan rahatsızlıkların tedavisi, kafa travmaları tedavileri, spastisite tedavileri, spina bifida tedavileri, kas ve iskelet hastalıkları tedavileri, yürüyüş bozuklukları ve brakiyal pleksus yaralanmaları tedavileri uygulanmaktadır.